Společník na dovolenou – nová vodotěsná čtečka Pocketbook Aqua 2

 

Aqua2_02_nowat-702x336

PocketBook přináší novou čtečku Aqua 2, která je nástupcem dosavadního modelu Aqua.

Nyní je čtečka vybavena LED osvětlením, dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením, možnostmi zvukového výstupu, modulem bezdrátového připojení (Wi-Fi), podporou 17 formátů, nové zařízení disponuje všemi funkcemi umožňujícími pokročilé čtení elektronických knih. Čtečka elektronických knih PocketBook Aqua 2 disponuje ochranou proti průniku s hodnocením IP57 (ochrana proti průniku – Ingress Protection) v souladu se systémem mezinárodní klasifikace. Pro uživatele to znamená, že čtečka PocketBook Aqua je chráněna proti průniku prachu a může být namočená do vody až do hloubky 1 metru bez jakéhokoliv poškození. Tyto funkce garantují pohodlné číst bez údržby, a to kdekoli – doma nebo venku. Čtečku PocketBook Aqua 2 můžete používat na různých místech – ať už na pláži, u bazénu nebo během relaxace ve vaně.

Stylová čtečka elektronických knih v provedení v modré azurové barvě s perlovým stínováním. Ergonomická tlačítka na stránkování jsou umístěny na předním panelu za účelem pohodlného používání, přičemž je umožněno držet zařízení jednou rukou. Nová čtečka, vybavená kapacitním více senzorovým 6″ palcovým displejem E Ink Carta ™ s vysokým rozlišením (HD -1024×758 obrazových bodů), poskytuje dobrý kontrast a zaručuje komfort pro váš zrak. Na rozdíl od svého předchůdce je čtečka PocketBook Aqua 2 vybavena předním osvětlením LED, které zaručuje naprostou svobodu čtení za jakýchkoliv světelných podmínek.

aqua2_02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vnitřní paměť s kapacitou 8 GB umožňuje uchovávat skutečnou digitální knihovnu obsahující několik tisíc elektronických knih – a to vše při hmotnosti 180 gramů. Díky baterii Li-Ion polymer – 1500 mAh s velkou kapacitou vám zařízení nabízí možnost číst až měsíc na jedno nabíjení. Kromě standardního příslušenství obsahuje balení PocketBook Aqua 2, zvukový adaptér Micro USB umožňující poslouchat zvukové soubory ve formátu MP3 a používat funkci převodu textu na zvuk – Text-to-speech.

Absolutní svobodu při výběru formátu elektronického obsahu vám zařízení PocketBook Aqua 2 poskytuje díky podpoře 17 formátů bez nutnosti konverze a 4 grafických formátů – JPEG, BMP, PNG, TIFF. Zabudovaný modul bezdrátového připojení Wi-Fi společně se službami Dropbox a Send-to-PocketBook umožňuje čtečce sdílet informace v elektronické podobě bez nutnosti připojení ke PC. Jak je tradicí pro zařízení PocketBook, nová čtečka elektronických knih obsahuje předinstalovaný slovník ABBYY® Lingvo.

aqua2_01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uvidíme tedy, zda se Pocketbook poučil. Předchozí model Aqua měl spoustu „much“, mezi ně patřilo především velmi tuhé spouštěcí tlačítko, absence slotu na SD kartu a vysoká cena vzhledem k vybavenosti čtečky. Pocketbook Aqua stál téměř 3000,-Kč, ale za tuto cenu již bylo možné sehnat čtečky s osvětlením (např. Pocketbook 626) a jiné čtečky bez osvětlení byly o více než 1000,-Kč levnější (Pocketbook 614). U nového modelu Aqua 2 vypadá nastavení ceny mnohem lépe. Cena by se měla pohybovat kolem 3500,-Kč. Jinak se bude jednat o „klasický“ Pocketbook se všemi klady i zápory. Revoluce se tedy nekoná, příjemná evoluce snad ano:)

Čtečku je možné koupit ve specializovaném obchodě AZ Mobil. Skladem bude ještě v květnu (doufejme). Informace o čtečce, rady k nákupu nebo samotné objednání je možné také na tel. čísle 602 866 446.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *