Sony představilo velký tablet s e-ink displejem. Chce jím nahradit běžný papír

Po celá léta autoři sci-fi hovoří o tom, že technologie jednoho dne udělají papír zastaralým. Namísto hrubých knih budeme používat snadno přenosné tablety, které umožní uložení téměř neomezeného množství informací a znalostí. Možná tato myšlenka inspirovala Sony při vytvoření tabletu DPT-RP1 s digitálním papírem.

Sony se opravdu snaží omezit používání papíru. Jeho čtečka elektronických knih Librie s E-Ink displejem byla v tomto směru průkopníkem. Novinka DPT-RP1 je vlastně aktualizovaná verze modelu DPT-S1.

DPT-RP1 má podobný 13,3palcový displej než jeho předchůdce, ale výrazně zlepšuje rozlišení z 1200 × 1600 pixelů na 1650 × 2200 pixelů. Obrazovku tvoří tzv. non-slip panel, který zlepšuje uživatelskou zkušenost při psaní poznámek do dokumentů pomocí přiloženého digitálního pera. Novinka je tenčí, lehčí a rychlejší než předchozí verze. Sony uvádí, že zařízení má asi takovou tloušťku než 30 papírových stran.

Společnost vyvinula i novou desktopovou aplikaci Digital Paper, která umožní snadněji převést webové stránky a dokumenty do formátu PDF a posílat je bezdrátově do DPT-RP1. Tablet pracuje pouze se soubory PDF, takže jej nebudete moci používat jako náhradu za Kindle. Sony jím míří spíše na podniky, právníky či výzkumníky, kteří se chtějí zbavit papírů.

Další věc, kterou má DPT-RP1 společnou s předchůdcem DPT-S1, je vysoká cena. Nový model by se měl objevit na japonském trhu 5. června s cenovkou 80 000 jenů, což je v přepočtu 719 dolarů.

Příště se podíváme na konkurenci firmy GetRemarkable, která nabízí velmi podobný produkt, ale cenovka je téměř poloviční…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *