Servis čteček Amazon Kindle

SE-01

Čtečka knih patří mezi nejspolehlivější elektroniku, speciálně čtečka od Amazonu je spolehlivý „držák„. Nicméně i zde se samozřejmě objevují různé vady. Ať už zaviněné (prasklý displej) nebo nezaviněné (porucha baterie nebo základní desky).

Máte nefunkční čtečku knih Amazon Kindle? Nechce se Vám utrácet za novou nebo je Vám líto čtečku vyhodit? Máme pro Vás řešení. V 99% případů je možné provést opravu za přijatelnou cenu. Vždy záleží na typu čtečky a druhu závady. Proto je vždy nutné nejdříve provést diagnostiku, kde se zjistí, kde je problém a předpokládaná cena opravy. V našem servise provádíme diagnostiku zdarma. Neplatíte tedy nic dopředu, nechceme z Vás tahat peníze, aniž byste měli jistotu funkční čtečky. Provedení diagnostiky trvá zhruba 4-6 dní. Poté Vás budeme kontaktovat s cenovou nabídkou, kterou můžete nebo nemusíte odsouhlasit. Následná oprava čtečky trvá 2-3 dny. Celá oprava je tedy provedena do týdne. V urgentních případech lze proces ještě urychlit.

Jak se mohou projevovat jednotlivé závady? Podíváme se na 10 nejčastějších závad u čteček:

 1. čtečku nelze spustit – vadná baterie nebo základní deska
 2. čtečka se nenabíjí – vadná baterie
 3. na displeji jsou šmouhy, čáry apod. – prasklý displej
 4. zobrazuje se pouze část displeje – prasklý displej
 5. čtečku nelze detekovat v počítači – vadná základní deska
 6. čtečka se stále restartuje – vadná základní deska
 7. na displeji se zasekla stránka s knihou nebo spořič – vadná základní deska
 8. nesvítí dioda po připojeni kabelu – vadná baterie nebo základní deska
 9. čtečka se sama vypíná – vadná základní deska
 10. nefunguje konektor nebo spouštěcí tlačítko – vadná základní deska

Nyní se podíváme na druhy oprav. Čtečka obsahuje 3 části: displej, základní desku a baterii. Zde je zjednodušený přehled typů oprav:

 • nedotykové modely (Kindle 3, Kindle  4, Kindle  5):
  • výměna baterie -> 450-550,- Kč
  • výměna základní desky -> 500-600,-Kč
  • výměna displeje -> 1500-1900,-Kč
 • dotykové modely (Kindle Paperwhite 1, Kindle Paperwhite 2, Kindle Paperwhite 3, Kindle  6, Kindle  8):
  • výměna baterie -> 550-650,- Kč
  • výměna základní desky -> 700-800,-Kč
  • výměna displeje -> 1900-2200,-Kč

Ceny jsou konečné, včetně DPH i práce. Přesnou cenu Vám vždy určíme na základě diagnostiky a ta bude vždy dodržena. Pokud se při diagnostice zjistí, že je čtečka neopravitelná, vrátíme Vám ji a nebudete samozřejmě nic platit. Ceny se mohou lehce lišit dle konkrétního modelu a náhradního dílu (směrem nahoru i dolů). Vše Vám upřesníme předem.

Pokud se chcete nefunkční čtečky zbavit, můžeme ji od Vás také odkoupit. Zde ale pro Vás nemusí být ceny zajímavé. Výkupní ceny nefunkčních čteček se pohybují mezi 200-500,-Kč dle modelu. Dotykové modely mají vyšší výkupní hodnotu. Tuto cenu Vám určíme až na základě posouzení čtečky. Vždy záleží na modelu a závadě.

Nyní to nejdůležitější. Kam čtečku odnést (poslat)? Servis sídlí na adrese prodejny AZ Mobil (speciálka na čtečky knih):

AZ Mobil

Šimáčkova 4

17000  Praha 7

Na této adrese je prodejna se čtečkami knih. Prodejce zde od Vás čtečku převezme do servisu a vystaví Vám doklad o převzetí. Dále platí již výše uvedený postup. Čtečku můžete na tuto adresu přinést osobně nebo poslat poštou. Otevřeno máme každý den od 12-18 hodin. Pokud by Vám nebylo cokoliv jasné, můžete se na nás kdykoliv obrátit mailem info@azmobil.cz nebo telefonicky 602 866 446. Poradíme Vám a dohodneme si nejlepší postup. Vše je vždy o domluvě:)

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

 1. Jitka Kadlecová napsal:

  dobrý den prosím o adresu sběrny v Brně, nedokázala jsem ji dohledat děkuji Kadlecová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *