Novinka v ČR – univerzální krycí ochranné sklo pro čtečky knih

sklo6

Rádi bychom Vám představili novinku na trhu se čtečkami knih. Konečně lze pořídit ochranné sklo v rozměru pro čtečku knih, konkrétně 6 palců. Oproti klasické fólii má tvrzené sklo několik nesporných výhod. Ochranná fólie plní především roli ochrany před poškrábáním displeje. Jeho poškození (pád, tlak) již ale nemá šanci zabránit. Proto se vyrábí ochranné krycí sklo v tloušťce 0,3 mm, které již dokáže zabránit poškození displeje. Speciálně u čteček knih se jedná o vhodné příslušenství, neboť zde poškození displeje hrozí více než např. u tabletu. Čtečky nepoužívají krycí sklo Gorilla Glass a displej je tenký a křehký. Ano, Amazon používá speciální uchycení displeje do tuhého rámečku, kde je displej chráněný. Celá tato konstrukce je vsazena do těla čtečky. Nicméně každá ochrana displeje se hodí, zvláště pokud nemá vliv na dotykovost a transparentnost displeje (viz. dále). U čteček Pocketbook je téma ochranného skla mnohem důležitější. Pocketbook se stále nechce nebo neumí poučit a uchyceni displeje v těle čtečky je velmi chabé, viz. např. recenze na Heurece. Toto téma jsme již řešili v předchozím příspěvku. Krycí sklo pro čtečku knih je tedy velmi vhodné. Nyní se podíváme na vlastnosti konkrétního modelu.

sklo5

VLASTNOSTI

Specializovaný obchod se čtečkami AZ Mobil nabízí model SAFE GLASS. Jedná se o klasické tvrzené sklo o tloušťce 0,3 mm. Rozměr je standardních 6 palců. Sklo tedy sedí na všechny šestipalcové čtečky. Výhodou je, že většina čteček má displej lehce zapuštěny v rámečku (cca 1 mm), krycí sklo tedy přesně zapadne do rámečku a nikde nic nepřečnívá. Pro úplné přilnutí bez vzduchových bublin je dobré hadříkem pevně veškerý vzduch vytlačit. Narozdíl od ochranné fólie, zde to není problém. Sklo se lepí nasucho, po odstranění přepravní fólie je pod ní pouze lehce lepící vrstva. Sklo se „přisaje“ na displej a pevně drží. Dotykové ovládání funguje stejně jako bez skla. Průhlednost a transparentnost je také skvělá. Tím, že sklo nijak nevyčnívá na displeji, je vhodné i pro použití s pouzdrem. Výrobce udává tvrdost 9H, podobně jako u ochranných skel pro mobilní telefony. Pokud máte krycí sklíčko na telefonu, úplně stejně funguje i na čtečce knih. Na závěr se podíváme na cenu, která vás určitě zajímá. Cena včetně DPH je 249,-Kč. Samozřejmě lze využít poštovného zdarma.

OBSAH BALENÍ

Součástí balení je kromě skla samotného sada čistících hadříků (suchý a mokrý), nálepka dust-absorber proti prachu a zacvakávací pouzdro na sklíčko + příslušenství.

sklo7

KDE KOUPIT

Krycí sklo si můžete prohlédnout a zakoupit na prodejně AZ Mobil, případně online přes eshop AZ Mobil – největší specializovaný obchod se čtečkami knih v ČR. Na prodejně Vám poradí odborník a poradí s výběrem i technickými dotazy. Na prodejně jsou k vidění i všechna pouzdra a další příslušenství. Obchod lze kontaktovat na tel. 602 866 446.

Pokud Vás zajímají další informace nebo máte dotazy, napište nám do diskuze, vše zodpovíme.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *