Nové čtečky na Vánoce 2017

christmas

Většina firem zabývajících se čtečkami knih si na letošní Vánoce připravila několik novinek. Nejedná se o revoluci, ale spíše o evoluci. Podíváme se podrobněji na všechny novinky na českém trhu. V dalších článcích se pak na představené novinky podíváme podrobněji ve formě recenze.

1. AMAZON

Amazon si na letošní rok připravil pouze jednu novinku. Ta však stojí za to a překonává ve všem veškerou konkurenci. Bohužel i cenou.

Kindle-Oasis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KINDLE OASIS 2 – novinka od Amazonu poprvé v historii nabízí 7″ displej, při stejné velikosti těla čtečky. Nebude již nabízena v balení s orig. koženým pouzdrem. Proto také bude cena nižší. Kolem 7000,- v základní verzi. Ta nabízí 8GB kapacitu. Amazon také připravil 32GB verzi a prémiovou 32GB verzi s 3G připojením. Nejdražší varianta se šplhá až k 10000,-. Novinkou je také přítomnost zvukového výstupu na čtečce a vodotěsnost. Nově Amazon také připravil inverzní zobrazení, tedy černý podklad a bílé písmo. To je pro spoustu lidí určitě zajímavé při nočním čtení. Kindle Oasis nabízí krytí IP8, což znamená, že tuto čtečku již neutopíte. Cenou se dostává o cca 2000,- níže než původní Oasis a výbava je mnohem lepší. Amazon tedy konečně trochu narovnal ceny. Nicméně za prémiovou řadu si stále nechá řádně zaplatit. Dostupnost do Vánoc bude velmi problematická. Např. v našem obchodě AZ Mobil, budeme mít do konce roku k dispozici pouze pár kousků. Amazon tradičně nestíhá dodávat zboží na vánoční trh.

2. POCKETBOOK

Pocketbook letos připravil celou řadu novinek. Nejedná se sice o zásadní upgrade, změny jsou spíše kosmetické, ale určitě k lepšímu. Pocketbook se letos zaměřil na osvětlení, které se snaží integrovat do většiny svých modelů. Také jako první umí nastavit „teplotu“ osvětlení (viz. níže). Novinky jsou již částečně dostupné na našem trhu a tedy i v našem obchodě.

615_3

POCKETBOOK 615 BASIC LUX

Pocketbook po dlouhé době vylepšil svůj základní model, tedy 614 Basic 3. Zvýšil kapacitu na 8GB a hlavně přidal osvětlení, které bylo vždy pouze u čteček s dotykovým displejem a cenou nad 3000,-Kč. Pocketbook 615 s cenou kolem 2500,-Kč je tedy nedotykový model s integrovaným osvětlením a displejem Carta. Jinak vše zůstává při starém. Otázkou je, zda Pocketbook zachová také model 614. Bylo by to logické, protože může konkurovat cenou pod 2 tisíce. Nicméně nyní před Vánoci je 614 nedostupná a minimálně do příštího roku to takto zůstane. Model 615 s osvětlením je ale více než zdatná náhrada. Pocketbook 615 se dodává pouze v jedné barvě, hnědé. Rozměry zůstávají stejné, lze tedy použít stávající pouzdra nebo veškerá pouzdra pro model 614.

Aqua2_02_nowat-702x336

POCKETBOOK 641 AQUA 2

Podobně jako u modelu 615 došlo k upgradu i u staré vodotěsné 640 Aqua. Novinka nese označení Pocketbook 641 Aqua 2. Nově již s displejem Carta, 8GB pamětí a především integrovaným osvětlením. Konečně tak tento vodotěsný model začíná dávat smysl. Aqua měla problém, že byla příliš drahá. S cenou kolem 3 tisíc bylo určitě lepší zvolit klasický model s osvětlením 626. Aqua 1 byla bez osvětlení. Nyní tedy Aqua 2 nabízí integrované osvětlení a cena se pohybuje kolem 3200,-Kč, což je jen lehce nad cenou 626 Touch Lux 3. U vodotěsné čtečky chybí slot na microSD karty a zvukový výstup z důvodu co nejlepší ochrany proti nepříznivým vlivům. Čtečka nabízí stupeň krytí IP57. To není úplně špatné, ale Amazon se svým Kindle Oasis 2 jde ještě dále. Pocketbook Aqua se dodává pouze v elegantní modré barvě. Jak jinak u vodotěsné čtečky:)

POCKETBOOK 626 TOUCH LUX 3 

Zde Pocketbook připravil pouze kosmetickou změnu. Nikoliv v parametrech a vybavení ale pouze přidal barvu. Čtečka nyní bude také ve zlaté barvě. Jedna se o moderní pastelově zlatou barvu.

gold01

 

 

 

 

 

 

 

 

POCKETBOOK 631 Touch HD 2

V nejvyšší řadě Pocketbook také připravil vylepšení. Oblíbený model 631 bude nyní nahrazen modelem 631 Touch HD 2. Dlouho se spekulovalo nad možnými změnami. Nakonec vylepšení není tolik, kolik se čekalo, ale jsou určitě zajímavá, protože tuto funkci zatím nikdo jiný nenabízí. Zmiňovaná novinka se jmenuje SmartLight. Tedy funkce umožňující nastavit „teplotu“ nasvícení. Dnes nám tato novinka dorazila na prodejnu a ihned jsem SmartLight vyzkoušel. Funkce je to zajímavá, nádech osvětlení lze nastavit tak, jak Vám vyhovuje. Vždy jde o subjektivní vnímání a každému vyhovuje něco jiného. Někdo ocení studené (až počítačové) osvětlení s nádechem modré. Na druhou stranu, pro večerní a noční čtení bude spíše vhodnější teplejší podání osvětlení s nádechem žluté barvy. Mě konkrétně vyhovuje klasické střední nastavení bez krajních experimentů do modré nebo žluté. Intenzitu osvětlení lze nastavit stejně jako dříve. Na čtečce jsou tedy 2 posuvníky. Cena zůstala stejná jako u modelu 631. Další novinkou je také původní 631 v červené barvě. Pro někoho může být zajímavější červená barva než funkce SmartLight. Pak je možné zvolit původní 631 v červené barvě.

631_04

631red03

 

 

 

 

 

 

 

 

3. BOOKEEN

Francouzský výrobce Bookeen také připravil několik nových modelů. Vylepšil původní model Cybook Frontlight a připravil zcela nový model Saga.

bookeen01

CYBOOK FRONTLIGHT 2

Opět pouze kosmetická změna v podobě navýšení kapacity ze 4GB na 8GB. Zároveň došlo ke snížení ceny pod 3000,-Kč. Nový model Frontlight 2 se zařadil Mezi Muse Light a Muse HD. Otázka je, zda není tento model tak trochu zbytečný, zvlášť pokud jsou rozdíly mezi různými rozlišeními displeje tak malé.

BOOKEEN SAGA

Novinka pro letošní podzim se vzdáleně inspirovala u čtečky Kindle Oasis a nabízí čtečku v kompaktním provedení přímo s pouzdrem. Saga bude ve čtyřech barvách. Černá, žlutá, modrá s tyrkysová. Opět se jedná o moderní pastelové, tlumené barvy. Novinku máme na prodejně teprve pár hodin. Během pár dnů přineseme bližší informace ohledně Bookeen Saga. Mohla by to být celkem zajímavá varianta, neboť Bookeen nemá moc širokou nabídku pouzder. Toto kompaktní provedení rozšíří nabídku pouzder a cena je oproti Frontlight (s kterým má stejné technické parametry) dražší zhruba o 300,-Kč. Zda je pouzdro napevno součástí čtečky ještě nevím, ale zjistím:)

saga06

Všechny novinky máme již skladem na prodejně. Můžete nás navštívit a čtečky si prohlédnout, vyzkoušet nebo přímo koupit. Případně dotazy zodpovím na tel. 602 866 446.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *