Knihy zdarma? Ano… část 2.

Ve spolupráci s obchodem AZ Mobil jsme pro vás připravili zajímavou akci na léto. Jedná se o knihy zdarma. Ke každému nákupu čtečky dostanete téměř 170 knih zdarma. Nabídka se postupně rozšiřuje. Záleží tedy na aktuální situaci a na tom, jaké autory pro vás seženeme. Nejedná se tedy o starší, klasickou literaturu (Čapek, Němcová atd…) i když tyto autory vám také přidáme ke čtečce na DVD. Naše nová nabídka se týká současných autorů. Knihy jsou rozděleny do několika tematických balíčků. Stačí tedy v obchodě AZ Mobil zakoupit libovolnou čtečku knih a obdržíte tyto balíčky s knihami. Nyní se na ně podíváme trochu blíže.

2. balíček – Kompletní knihografie Václava Semeráda – jeden z nejlepších Sci-Fi & Fantasy autorů v ČR

Ing. Václav Semerád se narodil v Pardubicích 14.12.1945. V roce 1969 ukončil studia na jaderné fakultě ČVUT, několik let pracoval jako energetik a později zůstal u výpočetní techniky. Láska k vědeckofantastické literatuře ho doprovází už od dětství.

Jako školák pozorně sledoval první nesmělé krůčky lidí do vesmíru a pro zábavu svou a svých spolužáků se už tehdy pokusil napsat své první neumělé sci-fi. Postupně se dostal až k románům, často na sebe navazujícím. O tom, že jeho tvorba měla úspěch, svědčí například i to, že se mu půjčované rukopisy často ztrácely. Přátelé, kteří jeho díla četli, mu často radili, aby je publikoval oficiálně. Zkusil to poprvé počátkem sedmdesátých let, ale z toho záměru sešlo. Tenkrát stačila malá, neúmyslná zmínka o ”umírající rudé hvězdě”… možná za tím vězelo i členství v tehdy zakázané Společnosti pro lidská práva. Na svou lásku však nezanevřel a tvořil dál.

”Sága Galaktického Společenství” má devět menších i větších knih. Kromě Ságy GSMB má i další samostatné romány, často se odehrávající na Zemi, jako jsou ”Fext, stín z temnot”, ”Démon”, ”Omíor, válka světů”, ”Mloci” a další. Celkem jich je více než 20.

Ačkoliv příběhy Václava Semeráda nepostrádají fantasii, dramatický děj i napětí, nesetkáte se v nich s brutalitou hlavních hrdinů. V jeho vyspělém Galaktickém Společenství není místo pro vyznavače násilí, ani pro povýšené rasisty. Tvrdí supermani a mocné vražedné nástroje vyvolávají v lidech kosmické éry nanejvýš opatrnost, odstup a – soucit. Barbarští obyvatelé Země se musí v mnohém poučit, než je ostatní světy přijmou za své partnery, ačkoliv uznávají i některé jejich přednosti. Symbolické je, že nejznámější pozemskou osobností ve vesmíru není žádný věděc a tím méně politik, ale – Mozart.

Václav Semerád obdivuje celou řadu autorů sci-fi, od známých, jakými jsou A.C.Clark, Stanislav Lem, bratři Strugačtí, až po autory ve světě neznámé – J.M.Trosku, Františka Běhounka (kterého osobně znal a má ho rád nejen jako autora) nebo L. Součka. Nemá rád autory, kteří si libují v brutalitě, nebo kteří přenášejí pozemské nešvary do vesmíru jako cosi přirozeného. Nedá se proto říci, že by se pokoušel některé autory, zejména v moderní době, napodobovat. Popisuje raději takový svět, jaký by chtěl mít.

Zoidée (dívka z planety Bardžá)

(vyšla v°Autobusu 2000) (1965-1990)

Začátek ságy, kde se zástupce Země kosmonaut Vojta setká s Galaktickým společenstvím rozumných bytostí – GSMB – rozsáhlou říší, po tisíciletí budovanou Bardžany. Tito vesmírní obyvatelé se tak podobají lidem Země, že se tam pozemský kosmonaut Vojta, který se na planetu Bardžá po zkáze první pozemské hvězdné expedice dostane, cítí skoro jako doma. Byl by tam jistě spokojený… kdyby ho netrápil stesk po domově. Věnuje proto hodně úsilí přípravě expedice Bardžanů na Zem.

Bardžanská hvězdná loď však k Zemi nedoletí. Nedaleko od Země ji sestřelí fanatici Jedině pravé víry. Tím pro Bardžany kontakt s pozemskou civilizací končí – nikdo již nebude riskovat přiblížit se k tak barbarskému světu. Nebudou ale bránit pozemskému kosmonautovi Vojtovi v návratu domů, ačkoliv příliš nevěří jeho slibu, že se Země svého barbarství zbaví.

Vojta naštěstí spoléhá na pomoc podivných chobotnicovitých bytostí z planety Ux, která je již dlouho součástí Galaktického společenství. Bez nich by byl Vojtův slib prakticky nesplnitelný – jeden člověk svět nepředělá. Ale jeden člověk, který má na Zemi spoustu přátel a v rukou uxiony, nesmírně složité stroje, umožňující číst ve spirálách času..?

Gurroa (a Agríšská válka)

(1966-2001)

Osmiletý chlapec, vítěz Agríšské války, vzbuzuje obavy – kdo za ním stojí? Není přece možné, aby ten kluk dokázal sám porazit největší hrozbu vesmíru – Agríše! Jeho matka, Ylla Ligaidová (viz obr.), vypadá jako křehká dívenka, ale pozor, je to zkušená kosmonautka, která už přežila několik kosmických havarií a jen tak něco ji nerozhází.

Až její vlastní děti… to když s ní pozemský reportér Harry Ross přijde natočit rozhovor, protože její děti vyhrály Galaktickému společenství již téměř prohranou válku s Agríši.

Ylla to ovšem Rossovi nevěří. Její děti jsou přece malé, nejstaršímu chlapci Gurroovi je teprve osm let. Ylla si vymíní, že se nejprve zeptá svých dětí. A protože mamince lhát nechtějí, přiznají, že každé pilotovalo jeden kosmický křižník – a pouhých osm těch hvězdných lodí zlikvidovalo deset tisíc nepoměrně větších bitevních lodí Agríšů… navíc bez jediného výstřelu…

Kerré (bohyně z hvězd)

(vyšla v°Nové inspiraci 1992) (1991)

Jak může dopadnout setkání kosmonautů Země, zbavených při havárii své technické převahy, s primitivními obyvateli planety Saimeo? Kosmonautům má být výstrahou osud jejich předchůdců – jiných bytostí, které u planety podobně havarovaly před tisíciletími, ale z nich a z jejich potomků se stali barbaři… Vyšla r.1992 v Nové Inspiraci. Je dávno rozprodána, dnes už ji seženete jen v elektronické podobě na nabídce nakladatelství, při troše štěstí na ni můžete narazit i v antikvariátech.

Kniha má dvě dějové roviny. V jedné je popisována havarie pozemské průzkumné lodi Touha, patřící Galaktickému společenství, na planetě Saimeo. Kosmonauté se tam setkávají se zaostalou civilizací, což by nebylo nic neobvyklého, kdyby tam nemuseli hledat útočiště před zkázou. Jejich loď je prakticky vrak a oni sami mají tím pádem jen velice omezené možnosti.

Druhou dějovou linií je střetnutí civilizace Gurroa (známé jako civilizace dětí, které smetly bitevní flotilu Agríšů) s největší obludou, jaká by mohla ve vesmíru skutečně vzniknout. Právě tato bitva znemožňuje Galaktickému společenství poslat pomoc ztracené posádce lodi Touha…

Čikea a Čivi (děti planety Ťanů)

(1992)

Čikea a Čivi je příběh bezbranných ptačích lidí Ťanů, jimž hrozí vyvraždění ze strany technicky mnohem vyspělejší civilizace Kígórů. Nebýt podpory jejich pozemského přítele, kosmonauta Renona, Ťanové by svou planetu agresívním bytostem brzy uvolnili, či přesněji, byli by vyvražděni…

Sorky (zbraně prokleté planety GÍJÓ)

(1971-1992)

Příběh dvou pozemských dětí na prokleté planetě. Už jste slyšeli o prokleté planetě Gíjó? Jediné, odkud kdysi před tisíciletími její objevitelé Bardžané neslavně utekli..? Tak to je ona!

Planetu totiž obývají obludy, které se běžným zbraním jen vysmívají. Ukazuje se, že část Bardžanů na planetě zůstala a v nouzi našla proti obludám účinnou zbraň, Sorky. Jenže tisíce let v těžkých podmínkách způsobily posun v myšlení kdysi mírných Bardžanů a jejich proměnu v nelítostné barbary.

Děti ze Země se tam dostanou díky katastrofě – a ocitnou se tváří v tvář obludám, od nichž se štěstím utečou… k barbarům…

Agaboril (planeta Mágů)

(1993)

Agaboril, planeta Mágů, popisuje tragédii světa, v němž se k moci dostali zločinci nejhoršího zrna. Podařilo se jim uchvátit moc a všechny ostatní lidi uvrhnout do bezradného barbarství středověku. Zločinecká komunita ovládla celý svět silami, proti kterým průzkumná loď Galaktického společenství nic nezmůže a nezbývá jí než útěk.

Na planetě ale zůstane výsadek, několik členů civilizace Gurroa. Pokoušejí se přece jen rozluštit stav, v jakém se planeta nachází. (předchůdce knihy Fulgiu).

Fulgiu (planeta šedé magie)

(1994)

Fulgiu, svět šedé magie je příběh dvou pozemšťanek na planetě, osídlené lidmi s magickými vlastnostmi. Jak známo, člověk má někdy potíže odlišit pokročilejší vědu od černé magie…

Tohle není fantasy, ale kosmická sci-fi, odehrávající se ve světě, kde obyvatelé kdysi vytvořili naprosto dokonalou společnost. Všichni měli všeho dost, všichni se jen veselili a radovali… nikdo se o nic nestaral…

Zvídavá Alžběta se nakonec dozví pravdu, když se nechtěně stane čarodějnicí nejvyšší kategorie a tím i vládkyní celého světa, ale nebude to mít snadné ani potom… Ukazuje se, že počet obyvatel tohoto světa pomalu, ale nezadržitelně klesá. Lékařka Alžběta nakonec krutou historii tohoto světa pochopí. Lidem se tam podařilo stvořit dávný sen pozemšťanů, naprosto rovnoprávnou a vyspělou komunistickou společnost. Jenže právě uskutečnění tohoto snu způsobilo pád civilizace – a závěrečná katastrofa se rychle blíží…

Může jí Alžběta zabránit? Je na to přece sama, ačkoliv se mezitím stala – víceméně omylem – nejvyšší čarodějnicí čtvrtého řádu… No, nebude to mít snadné…

Giweruz (zvony pekelné)

(1997)

Giweruz (Zvony pekelné) je horečnatý příběh záchrany světa, ohroženého chystaným výbuchem svého slunce.

Prohlédněte si obrázek našeho Slunce, ať pochopíte, o čem kniha je! Nejhorší na této nebezpečné situaci je, že někteří podezřívaví lidé se odmítají podřídit cizinci, který se snaží vyvést obyvatele méně vyspělé planety z nebezpečí. Konec světa Giweruz se blíží a pokus o útěk z ohnivého pekla není vůbec jistý.

Margabadar (planeta černého rytíře)

(1997)

Margabadar je inverzní svět, kam se dostanou čtyři mladí, naivní pozemšťané a kde vládne Aorrug – bytost velmi podobná Gurroovi, stejně mocná i technicky vybavená, ale na rozdíl od něho – zlá.

Gurroa odmítl dát lidem tajemství géja-pole, aby se v rukou zločinců nestalo prokletím. Tento prostředek by mohl slisovat i celé planety. Aorrug jej má – a právě tak nelidsky jej používá… Setkání s bytostí, která je prokletím svého vesmíru, nemůže být jiné než příšerné.

Pozor, jen pro silnější povahy.

Kniha

(2003)

Kniha, kterou přinese tříletá dcerka domů s vysvětlením, že jí spadla na hlavu, když do popelnice disciplinovaně házela obal od bonbonů, není obyčejná kniha, ačkoliv se tak tváří. Název je prostý, opravdu se jedná o knize. Že je neobyčejná? To brzy pochopíte.

První šok zažijí rodiče tentýž večer, když zjistí, že jejich dcera knihu plynně čte, dokonce v cizím jazyce. Pak už se události hrnou jedna za druhou. Kniha, měnící se v tříokou kočku a kritizující lidstvo – to hned od začátku zavání mimozemšťany… Co ale máte dělat, když vám z čtyřleté dcerky nezadržitelně dělá čarodějnici?

Vysvětlení je, jak jinak, úplně jiné než jak se jevilo zpočátku.

Rusalky (dětská scifi)

(2011)

Když někoho utancují rusalky… třeba je pochopí. A možná i rusalky jeho. A třeba to má úplně jiný význam, než tomu lidská tradice připisuje. Stejně jako setkání s Rákšasy, démony starých Indů, kteří mají pro lidi víc pochopení, než byste čekali…

Hlavní hrdina se spolu s partou vesnických dětí seznámí poblíž místního rybníčku s rusalkami – které se ovšem maličko liší od starodávných představ, jak už to u pověstí bývá. Také tancování s nimi má jiný význam, než jak se traduje. Rusalky do našeho světa vůbec nepatří. Ale když už se dětská parta dostane až do rusalčího světa, i na tancování dojde… Rusalky je seznámí i s jinými mimozemskými bytostmi a dětská parta se do našeho světa vrátí bohatší, než když se tam vydala… ačkoliv to bohatství je spíš v nich samotných…

Což není nic proti tomu, když si hlavního hrdinu znenadání pozvou opalychové do svého vesmíru a ten mezi nimi stráví několik pozemských dnů… dlouhých několik opalychovských let…

Skřítci (dětská scifi)

(2011)

Skřítci nemají lidi v lásce – ale dětem občas pomohou. Pokud se jim poštěstí dostat se do jejich vesmíru…

Vede tam cesta jeskyněmi kolem kostry dvouhlavého draka… A přesně to se hlavním dětským hrdinům podaří. V podzemní jeskyni nečekaně narazí nejprve na kostru dvojhlavého draka a pak na skřítky… jenže ty drobné chlupaté postavičky jsou mimozemského původu a když se s nimi jedná vlídně, mohou lidem věnovat zajímavé dary – až to působí jako kouzla…

Jukagyri (hrad poslední naděje) (dětská scifi)

(2011)

Hrad Jukagyri je velký, pevný – ale hlavně, nezná slovo noc. Nachází se totiž ve vesmíru, kde je neustále den, ve světě Dzígvlegt. Hlavními hrdiny jsou děti, které se s rodiči dostanou hvězdnou branou do malé kolonie pozemšťanů u podivných tvorů mimozemského původu, kteří je už nechtějí pustit zpátky na Zem a i když se u nich mají jako v ráji, cítí se tam spíš jako zajatci… až se ve své touze vrátit se aspoň na chvíli dostanou do hotového pekla…

Ale i tam žijí bytosti, které mají pro lidské touhy a problémy pochopení…

Orizemě (svět poslední naděje)

(2012)

Orizemě je svět v našem vesmíru, což není až tak úplně samozřejmé, neboť vesmírů je více.

Orizemě se nachází v souhvězdí Orion a obývají ji lidé původem ze Země. Jejich prvním úkolem je – vrátit se na Zem… Země je ale příliš daleko… a nejen na počet světelných let… Takže to není snadné.

Vidět svůj rodný svět jen z dálky může být velice skličující, zejména když cesta oklikou přes paralelní vesmíry je definitivně ztracená.

Naštěstí mají orizemšťané k dispozici pozemskou i mimozemskou technologii, které jim návrat umožní. Jak je ale přijme rodná Země?

Orizemě navazuje na knihu Jukagyri, ale čtenář se s tímto světem brzy seznámí a jistě bude hrdinům fandit. A budou to potřebovat, nebudou to mít snadné! Někteří jsou příliš mladí a nezkušení. Jiní jsou až příliš staří a současnou Zemi neznají…

Zuznelai (svět za kráterem)

(2014)

Zuznelai patří mezi světy za závěsem – jsou nám blízké a současně vzdálené, záleží na Strážcích Brány…

Dostat se do těchto světů je snadné a současně nepředstavitelně obtížné. Ale když už se vám to podaří, jako školákům, kteří na původně přírodovědné, ale nečekaně dobrodružné výpravě do vyhaslé sopky objeví ve skále skleněné mrkající oko…

Poustevník (dětská scifi)

(2014)

Poustevník z lesní samoty nedaleko od vsi zdánlivě nikomu nepřekáží. Tenhle ale není takový, jakým se zdá… zejména když děti nechtěně objeví jeho tajemství.

Obyčejní poustevníci nejezdí po lesích na jelenech, nerozmlouvají se sojkami a nechovají doma ochočené tygry…

Nejhorší, co se může dětem stát, je utopit se v poustevníkově studni.

Anebo je to to nejlepší?

Veverky (Sciurus sapiens) (dětská scifi)

(2015)

Veverky nemusí být jen ty obyčejné, lesní. Děti, které se díky dědečkovi k těmto zvláštním veverkám dostanou, brzy zjistí, že jsou to trochu vyspělejší, než čekaly. Podle dědečka jsou ty veverky vyspělejší než lidé…

Brochikea

(2016)

Podivuhodná dobrodružství knihy Brochikea začínají trochu netradičně – archeologickým výzkumem Egypta… Hrdina, vystudovaný egyptolog, se však v Egyptě dlouho nezdrží. Kolegové ho totiž pošlou vyjednávat s podivnými bytostmi, které jim tam pomáhají. Už první setkání s nimi je záhadou – ty bytosti totiž procházejí hmotou… ale co víc, mohou zajistit, aby hmotou procházeli i lidé! Objevy pak jen prší, když si je mohou archeologové nejprve pod zemí – a třeba i pod pyramidami – prohlédnout…

Jenže tyto nehmotné bytosti nepocházejí ze Země a poměry na Zemi se jim nelíbí. Co udělat, aby s lidmi vycházely v dobrém?

Boxduroy (svět pod skálou)

(2017)

Vzpomínkový výlet do kraje dětství se nečekaně změní v drama, naštěstí se šťastným koncem. I když je otázka, jaké štěstí je uvíznout v úplně cizím světě, jehož obyvatelé, aspoň někteří, se nás sice upřímně snaží pochopit, ale nejde jim to. Už protože nás považují jen o málo víc než za zajímavá zvířata. Jsme pro ně zkrátka ubozí barbaři. A do jisté míry mají pravdu – oni sami se nezabíjejí, jako my.

Krajanů ze Země je ve světě Boxduroy málo. Ale sotva se aspoň někteří stačí poznat, nastane událost, která by je měla okamžitě všechny sjednotit. Najdou ale společnou řeč? Starý penzista ze současného světa, mladá i když vlastně už stoletá Ruska, dcera kulaka, a nepřátelsky vrčící Francouz, který kdysi na poslední chvíli se štěstím unikl gilotině a od té doby nesnáší lidi a zejména slova »volnost, rovnost, bratrství«?

Čtvrtá říše (Vergeltungswaffe-5)

(vyšla v°Autobusu 2002) (2002)

Čtvrtá říše se odehrává v paralelním světě, kam se na konci Druhé světové války na poslední chvíli uchýlily zbytky poraženého Wehrmachtu. Zděšený hrdina Ota Vávra se na paralelní Zemi setká i se samotným Hitlerem, připravujícím se na triumfální návrat… Němce zachránili lidem zcela nepodobní mimozemšťané. Jenže podle nacistické ideologie jsou pouhými zvířaty a proto mezi nimi nakonec vypukne vyhlazovací válka. Civilizace mimozemšťanů je však pokročilejší, Wehrmacht po počátečních úspěších začne ustupovat a pohlaváři Čtvrté říše uvažují o taktickém ústupu zpátky na Zem. Aby zjistili, kde by se jim mohlo vylodění nejlépe podařit, zajmou jednoho z Čechů, aby se od něho dozvěděli co nejvíce o změnách v našem světě.

Netuší, že se tento člověk s mimozemšťany domluví…

Na zadní stránce knihy (vyšla 2002 v nakladatelství Autobus).

Čtvrtá Země

(2002)

Na 4.Říši navazuje další kniha s podobným názvem – 4.Země, kde se čtenář opět setká s Otou Vávrou, ale už ne v Novém Německu. Poté, co byli lidé z paralelního světa mimozemšťany vyhozeni, obrátí se ve svých výzkumech na opačnou stranu paralelních vesmírů – a mají úspěch, objeví Třetí Zemi, pak Čtvrtou… jenže netuší, jak nebezpečné objevy to jsou. Najdou na nich jen nestvůrné zlo. A s hrůzou zjišťují, že se již zabydlilo i na Zemi… Co s tím? 4.Země pojednává osvětě zvaném Gehenna – znalci Bible jistě vědí, že se tak nazývalo pravé Peklo s ďábly našich praotců. Když se ale Peklo otevře a z paralelního vesmíru vystoupí praví ďáblové, je pozdě honit bycha. Kdo pak může Zemi zachránit? Snad jen člověk, do kterého vstoupí – ďáblice. Ani úsloví „vstoupil do něho ďábel“ není zdaleka tak nemožné, jak se leckomu zdá.

Däniken se krutě mýlil, když své laskavé bohy umístil do vzdáleného vesmíru. Byli to totiž ďáblové – z nepříjemně blízkého Pekla. Setkání s Dänikenovými bohy by pro lidi Země bylo přínosem, setkání s ďábly je naopak něco nevítaného… zejména až vyjde najevo, že oni Zemi – vlastně nikdy neopustili…

Andílek (Andělská trilogie 1) (dětská scifi)

(2003)

Andílek je první kniha z dětské sci-fi trilogie. Odehrává se na Zemi, ale jeden z hrdinů tu není doma…

Hlavním hrdinou není andílek sám, ale kluk Olda, takový obyčejný kluk ze sídliště. Má úplně běžné problémy se školou, s rodiči… až do chvíle, kdy v parku při venčení pejska Čertíka potká mimozemšťana… Žádného zeleného mužíčka, ale krásnou dívenku, menší než je sám, která na Zemi nešťastně uvízla a neví si rady. Je to mimozemské dítě a to ji s Oldou spojuje. Andělka ve vesmíru zabloudila a neví, kudy nazpátek. Olda jí v nouzi díky rodičům poskytne azyl, andělská dívenka se naopak snaží být lidem užitečná. Umí to dobře, vždyť pracuje se zázraky! Není pro ni těžké upravit si Oldu i jeho psa, aby jí pomáhali. Věnuje jim tedy část svých schopností a když se přece jen odhodlá hledat cestu domů, zůstane po ní v našem světě pozitivně zmutovaný Olda a jeho pes.

Zázraky teď začne Olda konat sám a zdá se mu, že před ním leží celý vesmír. Tím spíš, že pes Čert umí otvírat hvězdné brány…

Děj knihy se odehrává v paralelních vesmírech, souběžně s dějem knih Čtvrtá říše a Čtvrtá Země. Hrdinové Čtvrté Zeměnarazili na svět koncentrovaného zla – pravé Peklo. Ota Vávra si tam stěžuje, že zlo má ve vesmíru převahu… ovšemže se mýlí…

Učedník andělů (Andělská trilogie 1) (dětská scifi)

(2003)

Učedník andělů je druhá kniha z dětské sci-fi trilogie. Bísíája se vrátila domů do světa andělů, ale na Zemi zůstávají její trošičku zmutovaní kamarádi – Olda se psem Čertem a schopnostmi andělských mimozemšťanů. Olda se teď chystá dokázat velké věci a má k tomu úžasné předpoklady. Začne dělat zázraky, naučené od andílka. Brzy ale zjistí, že to ani se zázraky nebude mít snadné. Dospělí ho nechápou, spolužáci se ho straní a ti, kdo ho dříve šikanovali, se ho bojí. Olda zázračně uzdravuje vděčné nemocné, jenže lékaři ho od nich jako nekalou konkurenci odhánějí.

Najde si ale nové přátele. Některé mezi spolužáky, jiné mezi dospělými, další až u mimozemšťanů sousedního světa (známými z knih Čtvrtá říše a Čtvrtá Země). Spolužačka Marie se jako první seznámí s jeho zázraky a po dlouhém váhání, navzdory varování odborníků, svolí s úpravou, která by jí také dovolila dělat zázraky. Nejde o žádnou maličkost, ale o pokoutně prováděnou operaci mozku, jenže Olda pracuje se zázraky a tímto úspěchem přesvědčí odborníka – lékaře, aby se jeho schopnostmi začal opravdu seriózně zabývat…

Narazí ale i na nepřátele. Od našich známých českých byrokratů, kterým jde především (jak jinak) o peníze, po jiné mimozemšťany z nepřátelského sousedního vesmíru, našimi dávnými předky nazývaného Peklo.

Andělský svět (Andělská trilogie 3) (dětská scifi)

(2004)

Andělský svět je třetí kniha z dětské sci-fi trilogie. Učedníci andělů nemají v našem světě na růžích ustláno. Lidská závist je totiž spolu s penězi silnější než zázraky a ty se proto v našem světě proti gangsterům neprosadí. Opět se tu setkáváme s Oldou, tentokrát až v sousedním paralelním vesmíru, kam musel uprchnout před zlobou nepřátel. Naštěstí mezi Oldovy andělské dary patří i schopnost cestovat vesmírem ze světa na svět, tak jak to dokáží andělé. Olda se sice neodváží jako andílek daleko od Země, nicméně s Máňou objeví svět podobný ráji a založí tam kolonii, nevelkou osadu, kde dál zázračně léčí lidi. Před závistivci to úspěšně maskují jako cestovní kancelář Za zdravím.

Oldovi se náš svět tak trochu zřítil – zradili a opustili ho jeho nejbližší, jeho dílo, pracně vytvářené s přáteli, je v troskách. Sám se nesmí na Zem vrátit ani na chvíli, jinak ho tam zastihne pomsta ďáblů. Vyvázne sice ze čtyř útoků, vedených na jeho život, ale zjistí přitom jen to, že přicházejí z družic – že tedy jeho nepřátelé musí mít na Zemi velikou moc. Je mu jasné, že dál riskovat nesmí – některý další atentát by mohl být úspěšný.

Je tedy vyhnancem ve světě, který vypadá andělsky – ale ve skutečnosti…

Varování získali pozemšťané hned na začátku, krátce po jeho objevení. Statisíce koster původních obyvatel tohoto nyní pustého světa… A Učedníci nemají klid ani tam. Na Zemi totiž odnepaměti žijí i jiné mimozemské bytosti, pravý opak andělů. Lidem nepomáhají, ale využívají je. Oldův Andělský svět jim připomíná jedinou hrozbu, které se obávají: návratu andělů, který by učinil konec jejich dosavadní nadvládě nad lidmi.

Pokračováním Andílka je čtyřdílná science fiction Jupiterský duch – také z paralelních vesmírů, ale děj už je pro děti příliš drsný. Děje obou větví se zde spojí, stejně jako jejich hlavní hrdinové.

pokračování příště…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *