Kindle Oasis – nová čtečka od Amazonu. Kindle 8. generace přichází!

oasis1

Dlouho očekávaná čtečka elektronických knih nové generace od Amazonu se stala realitou. Produkt bude na trhu známý jako Kindle Oasis a jde o čtečku osmé generace. Novinka mimo jiné přináší 6-palcový E-Ink displej na bázi takzvaného elektronického papíru, který nabízí rozlišení 300 pixelů na palec a zároveň 10 LED diod, které se starají o osvětlení displeje při práci za šera či tmy (Kindle Voyage má pro srovnání 6 LED diod a Paperwhite 4). Osvětlení displeje tedy bude opět kontrastnější a rovnoměrnější.

oasis2

 

Kindle Oasis zároveň přichází se zcela novým designem, v rámci kterého najdeme ovládací tlačítka (otáčení stran) na boční straně vedle displeje. Čtečka má asymetrický tvar usnadňující držení. V levé části má tloušťku pouze 3mm (!) a v pravé části je širší z důvodu lepšího držení v jedné ruce. Toto řešení je praktické, ale jeho největší přednost se projeví až ve spojení s pouzdrem.

oasis3

Jde o speciální kožený obal, který zároveň disponuje dobíjecí baterií. Čtečka je magneticky uchycena v pouzdře. Samotná výdrž má být 8 týdnů podle způsobu používání. S přídavnou baterií v pouzdře se můžeme připravit na výdrž v pohotovostním režimu až 20 měsíců. Obal se dodává ve více barvách. Na první pohled se může zdát, že díky většímu postrannímu rámečku společně s bočními tlačítky bude mít čtečka vyšší váhu a díky 10 diodám i nižší výdrž. Opak je ale pravdou. Čtečka váží 131 gramů a výdrž je výrazně vyšší díky akumulátoru uvnitř pouzdra. Kindle Oasis tedy při nižší váze bude mít vyšší výdrž.

Kindle Oasis_Outside Reading.jpg

Novinka Kindle Oasis se stává nejdražší čtečkou v nabídce Amazonu. Má stanovenou cenu 290 dolarů. Cena je opravdu vysoká. Je ale třeba vzít v potaz, že cena je včetně koženého pouzdra s akumulátorem. Např. kožené pouzdro pro Kindle Voyage stojí 2000,-Kč a samotný Kindle Voyage 6500,-Kč. Nyní již cenové srovnání vychází lépe. Oasis bude opět dostupný ve verzi s reklamou a bez reklam a konektivitou WiFi nebo WiFi+3G, zde se ni nemění oproti starším modelům. Podpora formátů a softwarové vybavení zůstává také stejné. Předobjednávky už odstartovaly, dodávky mají začít 27. dubna.

Specifikace Amazon Kindle Oasis
Displej 6-palcový, technologie E-Ink Carta, 300 PPI, 16 odstínů šedi, nasvícení 10 LED diodami
Rozměry 143 × 122 × 3,4 – 8,5 mm
Hmotnost 131 g (Wi-Fi), 133 g (Wi-Fi + 3G)
Prostor pro data 4 GB
Baterie a nabíjení Výdrž 8 týdnů (s pouzdrem až 20 týdnů), nabití do 3 hodin přes USB kabel
Formáty Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP po konverzi
Konektivita Wi-Fi nebo Wi-Fi s 3G
Iné Kožený obal v základním balení, obsahuje baterii
Cena 290 USD

Začátkem května budeme mít Kindle Oasis skladem v našem obchodě AZ Mobil. Na prodejně bude možné si tuto čtečku prohlédnout a vyzkoušet.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *