Čtečku s reklamou nebo bez?

Čtečky knih od Amazonu se vždy dělají ve dvou verzích. S reklamou a bez reklam. Verze s reklamou je někdy nazývána jako sponzorovaná. Dnes si vysvětlíme rozdíly a také se podíváme na ceny. Sponzorovaná verze je vždy levnější. Je to proto, že se na displeji zobrazuje reklama. Reklama je statická, nebliká a změní se při vypnutí/zapnutí čtečky. Zobrazuje se na dvou místech. Prvním je spořič displeje. Zde je tedy čtečka ve vypnutém stavu. Druhým místem, kde se reklama zobrazuje, je úvodní obrazovka na seznamu knih. Dole na displeji je zhruba 2 cm pruh s reklamní nabídkou. Pokud máte pouzdro s funkcí AutoSleep / WakeUp (tedy automatické usínání a probouzení čtečky pouzdrem) a otevřete pouzdro, na displeji bude stále svítit reklama, kterou musíte prstem odstrčit a čtečka se pak již normálně spustí. To trochu sráží jinak skvělou funkci. Pokud máte čtečku bez reklam, otevřete pouzdro a ihned se Vám otevře naposledy čtená kniha. Reklamu tedy nemusíte odklikávat. Detail, který ale může být pro někoho otravný. Při čtení se již reklama nezobrazuje. Toto je zásadní informace, která zajišťuje, že čtečka s reklamou má smysl. V reklamách se zobrazují většinou nabídky na produkty Amazonu, můžete zde také shlédnout reklamu např. na telefonní operátory. Vždy záleží, kdo s Amazonem podepíše smlouvu o spolupráci. V 80% jde ale o produkty Amazonu.

Jak se říká, vše je otázka ceny. Stejně tak u čteček vždy závisí na cenovém rozdílu verzí s reklamou a bez reklam. U jednotlivých modelů se rozdíly liší. Nyní si uděláme přehled všech modelů a cen. Před lomítkem je cena s reklamou a za lomítkem je cena bez reklam:

Vidíme tedy, že rozdíly jsou od 100 do 700,-Kč. V průběhu roku si dle dostupných statistik lidé kupují 80% verze s reklamou a 20% čteček bez reklam. V předvánočním období se tato čísla otáčí zhruba na 60% bez reklam a 40% s reklamou. Jistě to souvisí s tím, že lidé dávají čtečky jako dárek a v tomto případě se často volí verze bez reklam. Nicméně ani čtečkou s reklamou neuděláte chybu. Tím, že se reklamy nezobrazují při čtení, nebude to problém.

Jasná odpověď na otázku zda s reklamou nebo bez, neexistuje. Je třeba se rozhodnout dle dvou faktorů. Jaký je rozdíl v ceně a zda nám reklamy vadí (případně, zda dáváme čtečku jako dárek). Posledním kritériem je dostupnost čteček bez reklam v českých obchodech. Náš obchod AZ Mobil, jako jeden z mála nabízí všechny verze bez reklam. Ceny se snažíme mít na přijatelné úrovni, tak aby i verze bez reklam měly místo na českém trhu. V případě dotazů se na mě můžete kdykoliv obrátit na telefonu 602 866 446 nebo emailu tpejcha@atlas.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *